COMISII METODICE

Comisiile metodice şi funcționale  pentru anul şcolar 2020 – 2021

 COMISIA DE EVALUARE ȘI ASIGURAREA CALITATII

  1. Croitoru Diana Victoreta– coordonator
  2. Corcacel Adrian Constantin – membru
  3. Purcaru Oana Brindusa – membru (sindicat)
  4. Pletosu Valentina – membru (sindicat)
  5. Potîrniche Gheorghe – reprezentatnt Consiliul Local
  6. Bucur Gabriela – membru (părinte)
  7. Tasie Maria – elev

COMISIA PENTRU CURRICULUM

  1. Hamza Elena – responsabil
  2. Mihai Mădălina – membru
  3. Șoldan Georgeta – membru

COMISIA PENTRU CONTROLUL INTERN MANAGERIAL

a) Comisia de monitorizare

  1. Roșca Mircea Titi – responsabil
  2. Mihai Mădălina Elena – membru

b) Echipa de gestionare a riscurilor

  1. Cacenschi Iulian – responsabil
  2. Roșca Maria – membru
  3. Matei Valentina – membru
  4. Șefii comisiilor metodice

COMISIA ÎNVĂȚĂTORI ȘI DIRIGINȚI

  1. Ichim Adriana – responsabil
  2. Toți învățătorii și diriginții

COMISIA DE PREVENIRE ȘI ELIMINAREA VIOLENȚEI, A FAPTELOR DE CORUPȚIE ȘI DISCRIMINARE ÎN MEDIUL ȘCOLAR ȘI PROMOVAREA INTERCULTURALITĂȚII

  1. Răileanu Emil Haralambie – responsabil
  2. Răileanu Anca Mirona -membru
  3. Marian Roxana – membru psiholog școlar
  4. Bercea Magda – părinte

 COMISIA PENTRU FRECVENȚĂ, COMBATEREA ABSENTEISMULUI ȘI ABANDON ȘCOLAR ȘI PENTRU RITMICITATEA NOTĂRII

  1. Grigoraș Octavian – responsabil
  2. Holiartoc Florica– membru

 COMISIA PENTRU DEZVOLTARE PROFESIONALĂ ȘI EVOLUȚIE ÎN CARIERA DIDACTICĂ

  1. Răileanu Anca Mirona  – responsabil
  2. Stan Mihaela – membru

COMISIA PENTRU PROMOVAREA IMAGINII UNITĂȚII DE ÎNVĂȚĂMÂNT

  1. Castaian Doru Valentin -responsabil
  2. Popov Laura – membru
  3. Hamza Elena – membru
  4. Mihăilescu Ramona – membru
  5. Nistor Daniela Lăcrămioara – membru

COMISIA PENTRU PROGRAME ȘI PROIECTE EDUCATIVE

  1. Pelin Ana Larisa –responsabil
  2. Ichim Adriana – membru
  3. Toma Claudia – membru
  4.  Răileanu Anca Mirona -membru

COMISIA PENTRU SECURITATE ȘI SĂNĂTATE ÎN  MUNCĂ

  1. Meșter Cătălin Alexandru  – președinte
  2. Roșca Maria – membru
  3. Garabet Elena – membru
  4. Corcăcel Adrian – membru
  5. Matei Valentina – membru
  6. Medicul de Medicina Muncii – Dr. Roșca Ștefan

COMISIA PENTRU  PSI SITUATII DE URGENTA

  1. Garabet Elena  – responsabil
  2. Păduraru Ion – membru
  3. Postolache Valentin – membru
  4. Conciu Ciprian – membru

COMISIA PENTRU ÎNTOCMIREA ORARULUI,  ȘI SCRIEREA CONDICII

  1. Ușer Marian – responsabil
  2. Vrînceanu Mugurel Aurelian – membru
  3. Giurea Diana Andreea – membru
  4. Andrei Ofelia Vasilica – membru
  5. Nistor Daniela Lăcrămioara – membru
  6. Ioan Carmen – membru
  7. Dimoftache Elena Cerasela – membru

 COMISIA DE CONSILIERE, ORIENTARE ȘI ACTIVITATI EXTRAȘCOLARE

  1. Cocoș Iulia Delia –consilier educativ –responsabil
  2. Ichim Adriana – membru
  3. Balica Ecaterina – membru

 COMISIA  CU ATRIBUȚII ÎN MANAGEMENTUL RISCURILOR

  1. Cacenschi Iulian – responsabil
  2. Roșca Maria – membru
  3. Matei Valentina – membru
  4. Șefii comisiilor metodice

COMISIA  DE MOBILITATE DE LA NIVELUL UNITĂȚII ȘCOLARE

  1. Trifan Monica Ștefana– responsabil
  2. Butucescu Beatrice –membru
  3. Cristea Corneliu – membru
  4. Corcăcel Adrian Constantin – membru
  5. Andrei Ofelia Vasilica – membru

COMISIA DE ACORDARE AJUTOARE BANESTI (burse merit, studiu, performanta, sociale, „200 euro”, „Bani de liceu”, transport elevi)

  1. Meșter Cătălin Alexandru – responsabil (secretar)
  2. Roșca Maria – membru (secretar sef )
  3. Matei Valentina – membru( contabil sef)
  4. Lificiu Cristina – membru (informatician)
  5. Dobrotă Elena Janeta – membru( model)
  6. Cocoș Delia Iuliana – membru

 COMISIA PENTRU GESTIONAREA SI INTOCMIREA DOCUMENTELOR  ARHIVEI

  1. Roșca Maria – responsabil
  2. Matei Valentina- membru
  3. Meşter Catălin Alexandru – membru
  4. Lificiu Cristina – membru
  5. Dimoftache Cerasela Elena – membru

COMISIA PENTRU CLASELE I – IV

  1. Cocoș Delia Iuliana – responsabil
  2. Toți profesorii învățământ primar

 COMISIA DIRIGINȚI PENTRU CLASELE V – XII

  1.  Ichim Adriana – responsabil
  2. Toți diriginții claselor V- XII

 COMISIA PENTRU COLECTAREA SELECTIVĂ A DEȘEURILOR

  1.  Garabet Elena – responsabil
  2. Îngrijitorii și mecanicii
  3. Toți diriginții claselor I- XII

 COMISIA DE IGIENĂ

  1. Novac Raul Iulius – responsabil
  2. Cristea Corneliu – membru
  3. Pădurariu Lenuța – asistentă medicală – membru

 COMISIA DE INVENTARIERE MATERIALE, OBIECTE DE INVENTAR ȘI MIJLOACE FIXE

  1. Oancea Andreea – Președinte
  2. Costandache Andreea – membru
  3. Vrabie Elena – membru
  4. Lupu Simona – membru
  5. Donciu Alexandrina – membru

 COMISIA PENTRU ACTUALIZAREA SITE-ULUI ȘCOLII

  1.  Lificiu Cristina – responsabil
  2. Necula Mioara – membru

   PERSOANĂ RESPONSABILĂ DE SIGILIU (ȘTAMPILĂ)

  1.  Roșca Maria – secretar șef
  2. Meșter Cătălin – secretar

 COMISIA DE ÎNCADRARE ȘI SALARIZARE

  1. Roșca Maria – secretar șef
  2. Matei Valentina – contabil șef
  3. Dobrotă Elena Janeta – model

 COMISIE SIIIR

  1. Roșca Mircea Titi- președinte
  2. Lificiu Cristina – responsabil SIIIR
  3. Roșca Maria – membru
  4. Matei Valentina – membru
  5. Meșter Cătălin Alexandru – membru
  6. Garabet Elena – membru
  7. Căstăian Doru Valentin – membru

 COMISIA DE ÎNTOCMIRE ȘI TRANSMITEREA SITUAȚIILOR STATISTICE

  1.  Roșca Maria – responsabil
  2. Meșter Cătălin Alexandru – membru

 COMISIA DE RECUPERARE A MANUALELOR ȘCOLARE

  1.  Dimoftache Cerasela Elena – responsabil
  2. Milea Lucian – membru

 COMISIA PRIMIRE-COMPLETARE-ARHIVARE – ACTE DE STUDII

  1.  Mihai Mădălina Elena – responsabil
  2. Roșca Maria – Secretar Șef
  3. Meșter Cătălin Alexandru – Secretar

 PERSOANĂ RESPONSABILĂ CU ÎNTOCMIREA ȘI COMPLETAREA – REVISAL

  1.  Roșca Maria- secretar șef

PERSOANĂ DESEMNATĂ MANAGER DE TRASPORT

  1. Roșca Maria- secretar șef

COMISIA PENTRU VERIFICAREA DOCUMENTELOR ȘCOLARE ȘI ACTELOR DE STUDII

  1.  Roșca Maria – responsabil – Secretar Șef
  2. Meșter Cătălin – membru – Secretar

COMISIA DE CONSULTARE SITE MENCȘ, ISJ GALAȚI, E-MAIL UNITATE, A FORUMULUI DIRECTORILOR ȘI DE GESTIONARE A SISTEMULUI INFORMATICĂ

  1.  Lificiu Cristina- responsabil
  2. Roșca Maria – Secretar Șef
  3. Meșter Cătălin Alexandru – Secretar

COMISIA DE ACHIZIȚII A VALORILOR MATERIALE (ACTIVE FIXE CORPORALE ȘI NECORPORALE, MATERIALE DE NATURA OBIECTELOR DE INVENTAR PENTRU EVALUAREA OFERTELOR)

  1.  Garabet Elena – responsabil

COMISIA DE RECEPȚIE A LUCRĂRILOR DE REPARAȚIE ȘI CONSTRUCȚII DE MONTAJ

  1.  Garabet Elena – responsabil
  2. Păduraru Ionel – Mecanic
  3. Postolache Valentin – Mecanic

ÎNTOCMIRE ȘI COMPLETARE REVISAL

  1.  Roșca Maria – responsabil – Secretar șef

RESPONSABIL PENTRU ACORDAREA ALOCAȚIILOR

  1.  Lificiu Cristina – responsabil
  2. Diriginții cls. XI-XII

NUMIREA CONSILIERULUI DE IMAGINE

  1.  Căstăian Doru Valentin – responsabil
  2. Popov Laura – membru
  3. Hamza Elena – membru
  4. Mihăilescu Ramona Maria- membru
  5. Nistor Daniela Lăcrămioara – membru

NUMIRE SECRETAR CONSILIULUI PROFESORAL

  1.  Popov Laura – responsabil